///Axkid Minikid i Minikid 2.0 fotelik tyłem do kierunku jazdy

Axkid Minikid i Minikid 2.0 fotelik tyłem do kierunku jazdy

Axkid Minikid fotelik z testem plusa.

Axkid Minikid fotelik do 25 kg tyłem. Coraz częściej zdarza się że rodzic chce poprzewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy. Rodzic chce to robić długo i świadomie zdając sobie sprawę że taki sposób przewożenia dziecka w fotelikach samochodowych jest bezpieczniejsze. Na rynku jest wiele fotelików montowanych tyłem  montowanych pasem trzypunktowym ale niestety tylko kilka z nich ma wysokie oceny w testach a z testem Plusa a jest ich naprawdę niewiele jednym z nich jest  Axkid Minikid.
Fotelik Axkid Minikid to fotelik umożliwiający przewożenie dziecka 0-25 kg tyłem. Dlaczego jest tak istotne by wozić dłużej dziecko tyłem? Przede wszystkim na wielkość głowy jej masę i stosunkowo lichy układ kostny – kręgosłup, ścięgna itp. Różnica jest spora bo my dorośli mamy głowie równą mniej więcej 6% masy ciała więc przy wadze mężczyzny ok 100 kg jego głowa waży 6 kg.  Biorąc pod uwagę proporcję dziecka która do ok 3 roku życia jest ok 25 % głowa dorosłego powinna ważyć ok 25 kilko. Co by się stało z głowa i szyja dorosłego faceta gdyby jego głowa ważyła 25 kg a ktoś by chociaż gwałtownie zahamował nie mówiąc o uderzeniu? Pozostaje się domyślić ale właśnie dlatego wożenie tyłem jest bezpieczniejsze. Axkid Minikid ma właśnie taką możliwość.

Axkid Minikid 2.0 - fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy 0-25 kg

Dla kogo jest przeznaczony fotelik Minikid Axkid?

Fotelik Axkid Minikid ma homologację 0-25 nie mniej jak dla mnie jest to średnio mądre i fotelik spokojnie można użytkować od ok 9 miesiąca. Ważne jest to by przede wszystkim ocenić wzrost dziecka bowiem w fotelikach tyłem ważne jest by pasy barkowe były na wysokości ramion lub tez ciut poniżej. Nie powinno być tak by pasy wychodziły z fotelika na wysokości uszu. Dziecko w takim wypadku mogło by się przemieszczać co zdecydowanie wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa. Fotelik Minikid ma możliwość ustawienia w 3 różnych kątach nachylenia fotelika, w przypadku pochyłych kanap można użyć podkładkę poziomującą Axkida. Jest ona dla zwiększenia kąta pozycji leżącej dziecka. Jeżeli jest taka możliwość można również za pomocą zwijaczy (na końcu pasów kotwiących) mechanicznie ściagnoć fotelik który zaoferuje bardziej pochyłą pozycje dziecka podczas jazdy. Niestety kąt pochylenia idzie w parze z bezpieczeństwem i jeżeli chcemy bezpiecznie powinno być bardziej pionowo niż poziomo. Foteliki Axkid Minikidy można użytkować do 25 kg dziecka. Co ważne jest to bardzo duży fotelik samochodowy i dziecko poza masą można przewozić mniej więcej do ok 110-120 cm. Jest to o tyle ważne że nie każdy fotelik pomieści takie dziecko. Zazwyczaj zdarza się że dzieci wyrosną z fotelików wzrostowo, a nie przekroczą maksymalnej masy ciała która dopuszcza fotelik.

Podkładka poziomująca do fotelików Axkid

Fotelik tyłem Minikid Axkid minusy

Można się doszukiwać minusów ale w tym przypadku o nie ciężko. Nie mniej kupno fotelika samochodowego powinno być dostosowane do naszego budżetu,, samochodu, oczekiwań itp. Na pewno MinikidyAxkid może sprawić sporo kłopotów tym wszystkim, którzy chcieli by przekładać często fotelik z auta do auta. Oczywiście dla chcącego nic trudnego ale zawsze powtarzamy że być może się zdarzy taki dzień w którym będzie nam brakowało czasu. Będziemy chcieli zrobić to szybko i przenieść naszego Minikida do innego auta i jeżeli nie poświecimy odpowiedniej ilości czasu na jego montaż jego zalety będą mało warte jak fotel będzie luźnym w aucie. Kolejnym minusem chociaż ciężko to powiedzieć że minusem fotelika Minikid jest użytkowane go w samochodach typu Crossover np. Qashqai. Auto bowiem ma bardzo ścięte drzwi i pozostaje niewiele mniejsca by włożyć dziecko. Nie mniej każdy z nas oceni to inaczej i są tacy którzy będą zadowoleni a inny będą marudzić. Każdy powinien się sam przekonać czy wkładanie dziecka do fotelika jest dla niego problematyczne czy tez nie. Jeżeli chcemy przekładać Axkid Minikid fotelik samochodowy to warto zakupić dodatkowe pasy do pasów kotwiących

Pętle mocujące Axkid

Fotelik z testem Plusa Axkid Minikid Plusy i zalety

Minusów jest mało a plusów nieco więcej co zatem może wpłynąć na wybór produktu?
Na pewno fotelik Minikid znajduje się w bardzo wysoko w testach bezpieczeństwa i posiada rygorystyczny test plusa.
Fotelik jest stosunkowo przyjazny w montażu w samochodach, za pomocą wkładek można go zamontować w równych autach .
Fotelik można montować tak że ma kontakt z oparciem tylnej kanapy w aucie i w takim przypadku będzie zajmował mniej miejsca w samochodzie. Może go również zamontować dalej od kanapy dając więcej miejsca na nogi dziecka, Dziecko w takim przypadku gdy fotel jest odsunięty od kanapy może komfortowo siedzieć nawet w wieku 6-7 lat. Należy prz tym pamiętać że dając miejsce dziecku zabieramy je osobie siedzącej z z przodu.
Fotelik Axkid Minikid  jest bardzo duży i można w nim wozić dziecko aż do ok 110-120 cm wzrostu co jest jednym z lepszych wyników.
Fotel ma 3 regulacji odchylenia oparcia i umożliwia dobranie kąta nachylenia do oczekiwań.

Tapicerki fotelików Minikid są przyjazne, można je zdjąć i przeprać

Tu kupisz w dobrej cenie fotelik Minikid,  zanim kupisz negocjuj:)) zapoznaj się z całą ofertą fotelików firmy Axkid

By |2018-09-27T16:14:53+00:00Wrzesień 19th, 2018|Opinie - recenzje fotelików samochodowych|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz