Filtruj produkty Widoczne wszystko 3 wyników
Sortu po
Producenci
wysyłka
Lanolina maść na brodawki – ukojenie

Lanolina maść na brodawki pomaga na spękane i podrażnione sutki brodawkowe. W czasie karmienia piersią, częstą dolegliwością u kobiet są bolące brodawki sutkowe. Karmienie w sytuacji gdy brodawki są poranione lub podrażnione to duży dyskomfort dla mam. Jedną z przyczyn dolegliwości jest pokąsanie przez dziecko brodawki. Przypuszcza się, że na bolesność brodawek wpływ mają także hormony. Maść na brodawki z lanoliny w pakowaniach dużych jednorazowych saszetkach Zwykle jednak brodawki cierpią wskutek złej techniki karmienia, czyli niewygodnej pozycji lub nieumiejętnego przystawiania do piersi. To tylko przejściowe kłopoty, jeśli kobieta wcześnie zacznie pielęgnować swoje brodawki.

Łagodzenie skutków pokąsanych brodawek sutkowych

Pielęgnować sutki można maściami na brodawki. Kolejnym zabiegiem jest wietrzenie brodawek między karmieniami dziecka- świeże powietrze korzystnie wpływa na leczenie podrażnień, stosowanie muszli laktacyjnych: Muszle laktacyjne zbiorą pokarm, który wycieka w przerwie, miedzy karmieniami. Zawierają otworki ułatwiające dotarcie świeżego powietrza do piersi co powoduje szybsze gojenie się popękanych brodawek stosowanie kremów (maści) na popękane brodawki- preparaty te zawierają składniki które łagodzą zmiany i delikatnie pielęgnują Dziś na rynku firmy oferują wiele preparatów w tym maści na brodawki na dolegliwości związane z bólem brodawek sutkowych.

Bepanthen krem na brodawki

Przynoszą one ulgę poranionym brodawkom, są pomocne w przypadku zapalenia i zapewniają odpowiednie nawilżenie. Stosując kremy należy dokładnie czytać ulotki, ponieważ tylko niektórych nie trzeba zmywać przed karmieniem dziecka. Dostępne są m.in Purelan 100 firmy Medela,Lanolina Lansinoh, Lano-maść firmy Ziaja, Femina Maść na brodawki do pielęgnacji brodawek sutkowych firmy Skarb Matki, Krem do brodawek firmy Dr Browns. Większość dostępnych produktów jest na bazie czystej lanoliny i nie trzeba zmywać preparatu przed karmieniem maluszka. Jednym z niewielu kremów do pielęgnacji poranionych brodawek sutkowych które nie są na bazie lanoliny jest preparat firmy DrBrowns.

Maści na brodawki sutkowe do ich regeneracji

Preparat jest w 100% naturalny i hipoalergiczny o lekkim naturalnym zapachu bez dodatku aromatu. Jeśli młoda mama ma poranione, bolące piersi i brodawki przed każdym karmieniem powinna zrobić sobie krótki masaż kostką lodu, który przyniesie ulgę obolałym sutkom. Wystarczy kostkę lodu zawinąć w tetrową pieluszkę i przez kilka minut masować piersi W przypadku gdy zmiany na piersiach są bardzo duże, ból podczas karmienia nie ustępuje a z brodawek zaczyna sączyć się wydzielina to czas by zgłosić się do lekarza. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą wkładek laktacyjnych na dzień i noc