Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 953 wyników
Sortu po
Producenci
rozmiar
wysyłka
Foteliki samochodowe bezpieczeństwo dziecka

Foteliki samochodowe znajdą tutaj Państwo szeroką gamę produktów do przewożenia dzieci i niemowląt. Foteliki samochodowe dziecięce dzielimy na grupy wagowe tak aby ułatwić klientom znalezienie odpowiedniego dla ich preferencji produktu. Przedziały fotelików samochodowych mają się następująco: 0-10 kg; są to pierwsze kołyski, pochodzące z zestawów 3w1,0-13 kg jest to pierwsza grupa produktów. W tej grupie znajdziecie Państwo modele w różnych przedziałach cenowych, o różnych predyspozycjach z homologacją, z testami ADAC,crash-testami. Produkty z tej grupy można montować na ramach wózków tworząc zestawy 3w1. 0-18 kg fotelik montowany w samochodzie na stałe (nie ma możliwości noszenia w nim dziecka jak w nosidełku) jest to produkt typowo stacjonarny,ze specjalną wkładką redukcyjną może służyć od urodzenia aż do 18 kg (ok. 4 lat). Produkty z tej grupy do przewożenia dzieci są w większości montowane tyłem, jednak występują modele, które dzielimy na kat. 0-9 kg obowiązek wożenia tyłem i 9-18 kg możemy wozić przodem do kierunku jazdy. Niemniej jednak namawiamy i sugerujemy, by wozić dziecko w foteliku samochodowym TYLKO tyłem do kierunku jazdy w tym przedziale ponieważ przewożenie tyłem jest pięciokrotnie bezpieczniejsze dla dzieci do ok 4 roku życia.

Foteliki dziecięce z testami czy bez ?

podobnie jak te z kategorii 0-18 kg ze specjalną wkładką redukcyjną możemy przewozić w nich już dziecko od pierwszych dni życia aż do 25 kg. Dziecko w tym przedziale wagowym nadal zapinane jest w pasy bezpieczeństwa wewnętrzne 5-punktowe. W tej kategorii wagowej jest możliwość przewożenia dziecka zarówno tyłem jak i przodem. Są foteliki samochodowe np. Axkid. gdzie możemy wozić tyłem do końca użytkowania tego fotela czyli aż do 25 kg jeden na cały okres użytkowania znajdują się zwolenników takich fotelików samochodowych, jednakże jako sklep sugerujemy zawsze by przejść przez min. 2 produkty w różnych grupach wagowych. Dlaczego ? Uświadomcie sobie Państwo, że ten fotelik ma służyć nowo narodzonemu maluszkowi i 12-13 latkowi zarazem ! Z doświadczenia wiemy, że ten produkt nie wystarcza do końca użytkowania. Produkty nadające się do przewożenia dziecka tyłem i przodem do kierunku jazdy. Okres użytkowania takiego produktu wynosi ok. 4 lat oczywiście u niektórych ten okres może być krótszy, u niektórych dłuższy. Wszystko zależy od tego jak duże jest dziecko, 9-25 kg w tej kategorii również znajdziecie modele dziecięce montowane tyłem do kierunku jazdy. jak i przodem. Foteliki samochodowe wyposażone są w pasy bezpieczeństwa wewnętrzne, którego przekroczeniu limitu wagowego chowamy do środka i zaczynamy używać pasów bezpieczeństwa samochodowych.

Fotel dla dziecka tyłem bezpieczniej

9-36 kg to model, który mieści w sobie dwie grupy wiekowe 1; 2 i 3. Nie ma możliwości wożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Wyposażony jest w wewnętrzne pasy bezpieczeństwa, później zmieniane w pas samochodowy.- 15-36 kg ostatni fotelik samochodowy dla dzieci od ok. 4 lat do końca użytkowania. Taki produkt nie posiada pasów wewnętrznych. Przy wyborze fotelika samochodowego możemy zwrócić uwagę na foteliki samochodowe obrotowe 360 stopni, które umożliwiają komfortowe wyjęcie lub włożenie dziecka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy, który to sposób zapewnia aż pięć razy mniejsze siły działające naszyję i głowę. Kolejny sposób to kołyski samochodowe z osłoną tułowia, produkty dziecięce te zdobywają jedne z najwyższych ocen w testach ADAC. Kolejną grupą są standardowe modele samochodowe. Jeżeli już zdecydujemy się na sposób przewożenia dziecka, tyłem,przodem w foteliku z uprzężą lub z osłoną tułowia możemy przejść do wyboru kolejnego produktu. Pamiętajcie, że wybór fotelika to odpowiedzialna decyzja i jeśli jest możliwość to najlepiej jest odwiedzić sklep stacjonarny aby specjalista mógł przymierzyć fotelik do dziecka i samochodu. Do podniesienia komfortu jazdy polecamy wkładki antypotowe do fotelików samochodowych.