Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 115 wyników
Sortu po
Producenci
rozmiar
wysyłka
Fotelik dla noworodka – kołyska od 0+

Fotelik dla noworodka 0-13 kg do samochodu z opcją montażu na ramie wózka jako travel system. Każdy rodzic spodziewający się dziecka konieczni musi taki fotel posiadać. Nie ma bowiem możliwości by położna wydała nam dziecko bez zapięcia dziecka w foteliku samochodowym. Na rynku jest wiele produktów od takich za 100 zł do najdroższego modelu sięgającego blisko 2000 zł. Każdy z fotelików dla niemowlaka musi zawierać homologację dopuszczającą go do sprzedaży te bardziej bezpieczne zazwyczaj posiadają testy z niezależnych instytutów, które badają czy fotelik dla noworodka jest na pewno bezpieczny.

Od zera do 12 miesięcy fotelik dla noworodka

Ważnym elementem jest to do ilu kilogramów i do jakiego wzrostu jest fotel. Może być do 10 lub 13 kg w zależności od jego rodzaju i producenta, Każdy fotelik dla noworodka powinien być wyposażony w daszek przeciwsłoneczny. Każdy musi mieć pałąk za który nosimy nosidełko dla niemowlaka oraz powinien mieć wkładkę redukcyjną dla niemowlaka. W zależności od jego rodzaju wkładki są bardziej lub mniej profilowane. Pamiętajmy że dobra wkładka powoduje znaczne ograniczenie refluksu. Pasy w fotelikach dla noworodka bywają trzypunktowe lup pięciopunktowe w zależności od producenta.

Fotelik nosidełko dla niemowlaka.

Foteliki dla noworodków powinniśmy kupić taki który w naszym samochodzie ułożony na kanapie będzie miał odpowiedzi kąt nachylenie. Pozycja taka będzie działała na plus. Dziecko podczas standardowej jazdy będzie na tyle komfortowo leżało w foteliku, że głowa nie będzie noworodkowi opadała. W przypadku hamowania czy uderzenia siły działające na kręgi szyjne będą działały w dwóch płaszczyznach i jego głowa i szyja jest bardziej bezpieczna. Zanim włożymy dziecko do fotelika poćwiczmy na lalce i zapoznajmy się z techniką wkładania niemowlaka do fotelika samochodowego by podczas wkładania dziecka mieć opanowane podstawy i by z robić to dobrze i profesjonalnie. Przeczytaj jak prawidłowo zapiąć fotelik dla noworodka.