Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 262 wyników
Sortu po
Producenci
rozmiar
wysyłka
Od 0 do 4 lat foteliki samochodowe do 18 kg

Foteliki samochodowe do 18 kg to produkty które używamy mniej więcej do ok 4-5 lat. W zależności od normy w jakiej jest wykonany jego używanie głównie jest uzależnione od wzrostu dziecka. Często bowiem zdarza się że foteliki samochodowe do18 kg są zbyt małe na długość. Jeżeli fotelik do samochodu został wyprodukowany zgodnie z nowa norma I-Size będziemy mieć gwarancję że będziemy go użytkować do min 105 cm wzrostu. W zależności od fotelika samochodowego i jego montażu możemy używać go przodem, tyłem do kierunku jazdy. Możemy zakupić taki który jest albo obrotowy albo rewersowy. Szeroka oferta zabawek do fotelików samochodowych.

Foteliki 0-18 kg, tyłem, przodem, obrotowe i rewersowe

Rewersowy oznacza, że możemy fotel samochodowy dla dziecka zamontować przed jazdą przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Obrotowy fotelik to taki który możemy w zależności od modelu obracać dookoła, lub tez o 180 stopni co zdecydowanie ułatwia wkładanie dziecka. W fotelach samochodowych występują dwa rodzaje mocowania. Możemy zamontować go trzypunktowym pasem bezpieczeństwa, lub za pomocą isofixu. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką oferta mat ochronnych które zabezpieczają fotel samochodowy przed brudzeniem.

Fotelik samochodowy do 18 kg dla dzieci do lat 4

W fotelikach samochodowych w tej kategorii występuję opcja regulacja pozycji spoczynkowej. Regulowanie kąta nachylenia w foteliku do samochodu daje nam możliwość zmiany pozycji spoczynkowej w zależności czy dziecko śpi czy tez nie. W większości fotelików są od 3 do 5 pozycji ich regulacji nie mniej zazwyczaj się używa pierwszą i ostatnią . Foteliki samochodowe do 18 kg to produkt stacjonarny który w większości montuje się raz. Wyjątkami są przekładania fotelika jeżeli zmieniamy auto. Nie mniej należy pamiętać by sprawdzić mocowanie fotelika samochodowego co ok 2 tygodnie.

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych do 18 kg

W większości fotelików w tej grupie zastosowano pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Pasy umiejscowione są na ramionach, biodrach oraz w kroku. Takie zastosowanie pozwala nam zapiać maluszka bez obawy o to że będzie siedział niestabilnie. Pięciopunktowe pasy w foteliku samochodowym powinniśmy mocno dociągać by dziecko nie potrafiło samo odpiąć klamry. W znacznej większości foteliki samochodowe do 18 kg są wyposażone w regulowany zagłówek, który jest zintegrowany z pasami. Taki system umożliwia nam idealne dopasowania zagłówka względem pasów bezpieczeństwa.