Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 19 wyników
Sortu po
Producenci
wysyłka
Fotelik samochodowy 18 kg lub 25 kg

Fotelik samochodowy 18 lub 25 kg. Foteliki są przeznaczone dla dzieci od około 9 miesięcy do lat 4. Przy zakupie takiego produktu warto jest porównać na jakiej wysokości znajdują się pasy bezpieczeństwa (ramiona). Bez względu na to czy producent napisze że Fotelik samochodowy 18 lub 25 jest do 10 czy 30 kilo górną granica jest wzrost dziecka. Większość fotelików 9-25 umożliwia włożenie dzieci o wzroście ok 105 cm nie mniej nie jest to standard. Bardzo dobrze widać to na sklepach i są modele które są niższe lub wyższe a przewożenie dziecka w nim może być o np. rok dłużej.

Foteliki dwukierunkowe do 18 kg

Kolejnym ważnym aspektem jest to że wszystkie foteliki samochodowe montowane przodem do kierunku jazdy umożliwiają przewożenie dziecka w pasach wewnętrznych pięciopunktowych maksymalnie do 18 kg. Po tym okresie trzeba zapinać dziecko trzypunktowym pasem oplatając dziecko z fotelikiem jednocześnie. Wyjątkiem są wybranie modele umożliwiające przewożenie tyłem do kierunku jazdy które umożliwiają przewożenie za pomocą wewnętrznych pasów do 25 kg. Szeroka oferta fotelików samochodowych do 18 kg.

Fotelik dla niemowlaka od 0 na bazie lub bez

Foteliki samochodowe montowane są na dwa sposoby isofix lub trzypunktowym pasem samochodowym. Fotelik samochodowy 18 można zapiać na każdym fotelu który jest wyposażony w trzypunktowy pas bezpieczeństwa. W zależności od modelu i firmy są różne formy montażu, od prostych poprzez takie które zajmą nieco więcej czasu. Każdy z fotelików do samochodu posiada homologację europejską wybrane modele posiadają niezależne testy zderzeniowe. Pokazują one czy dany produkt jest mniej czy bardziej bezpieczny. Testy na które zwracają polscy i europejscy klienci to ADAC, nowa norma I-size oraz dla foteli tyłem Test Plusa . Każdy produkt występuje w wielu kolorach, tapicerki są bardziej lub mniej przepuszczające powietrze. Dla komfortowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych 9-25 można zastosować wkładki antypotowe. Każdy z produktów posiada 24 miesięczna gwarancję na wybrane marki jest ona wydłużona do 36 lub 48 miesięcy,. Wybrane firmy oferują powypadkową wymianę fotela na nowy.