Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 149 wyników
Sortu po
Producenci
wysyłka
Ranking fotelików samochodowych 15-36kg

Ranking fotelików samochodowych jaki wypadają w testach. Foteliki samochodowe 15-36 kg są trzecią, ostatnią już grupą jeśli chodzi o podział wagowy. Fotele samochodowe 15-36 są przeznaczone dla dzieci od ok 3-4 lat do końca tj. 150 cm wzrostu. Tego typu foteliki samochodowe nie posiadają już własnych pasów bądź osłonny tułowia. Użytkowane są razem z trzy punktowym pasem bezpieczeństwa samochodowym. Są to foteliki, których zadaniem jest poprawa przebiegu pasa samochodowego.

Dla dzieci od lat 3 foteliki 15-36 kg

Powinny przebiegać tak aby część biodrowa leżała płasko na udach dziecka. Część barkowa natomiast powinna przechodzić przez środek klatki piersiowej (mostek) oraz przez środek barku. Ranking fotelików to nie wszystko zapinajmy dziecko poprawnie. Tylko poprawne prowadzenie pasów zapewnia ochronę naszemu dziecku. Należy również pamiętać by dziecko nie było zbyt nieświadome i dorosło do tego rodzaju fotelika. Pamiętajmy że w tej grupie fotelików dziecko jest trzymane tylko pasem samochodowym. Zbyt małe dziecko może nieświadomie wyciągnąć rękę spod pasa. Foteliki samochodowe 0-13 kg montowane na bazie Isofix.

Fotelik samochodowy lionelo czy warto?

Duży wybór fotelików samochodowych 15-36. W tej grupie mogą być zapinany razem z dzieckiem pasem samochodowym lub dodatkowo montowane za pomocą ISOFIX. Zadnie isofixu polega na wyeliminowaniu przemieszczania się fotelika samochodowego na fotelu auta oraz jego „bujania się” na boki podczas zderzenia bocznego. Isofix jest wyposażeniem samochodu od 2002 pojawia się w większości aut ale nie jest to standard więc przed zakupem koniecznie sprawdź w sowim samochodzie. W rankingu fotelików samochodowych takie modele zdecydowanie znajdują się wyżej.

Fotele samochodowe w grupie 15-36 dla dzieci do 12 roku życia

W przypadku braku isofixu warto też zastanowić się czy za kilka miesięcy lub za rok nie zmienimy samochodu.  Kolejny model już będzie wyposażony w mocowanie isofixu. Jest to dosyć istotny punkt ponieważ isofixu nie dokupimy do fotela samochodowego który go nie ma. Zapraszamy do zapoznania się z działem akcesoriów do fotelików w którym znajdziemy bardzo dużo przydatnych produktów.