Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 41 wyników
Sortu po
Producenci
wysyłka
Foteliki samochodowe Maxi Cosi 15-36

Foteliki samochodowe maxi cosi lub inny 15-36 to produkty w ostatniej grupie wagowej. Przeznaczone są dla dzieci od ok 3-4 lat lub do lat 12 stu przy wzroście ok150cm. Ponieważ na rok 2018 dopiero wchodzi norma I-size dla tej grupy fotelików samochodowych sprawdzajmy do jakiego wzrostu jest dany produkt. Obowiązująca jeszcze stara norma nie gwarantuje użytkowanie fotelików do 150 cm.  Może niestety w przypadku niektórych produktów okazać się niemożliwe używane produktu do tego wzrostu.

Foteliki 15-36 montowane 3 punktowym pasem bezpieczeństwa

Grupa foteli samochodowych 15-36 kg w nowej normie I-size będą musiały być dostosowane nie tylko do parametrów wagowych ale i wzrostu. Ważne jest by dziecko w nim mogło jeździć do końca obowiązujących przepisów. W fotelikach samochodowych bez isofixu możemy położyć na każdym miejscu samochodu. Musi być miejsce wyposażone w trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Produkt taki służy nam do tego by był pewnego rodzaju prowadnica pasów barkowych i biodrowych. Fotel leży luźno na kanapie a zapina się go standardowym pasem oplatają dziecko z fotelem samochodowym jednocześnie. Szeroka oferta uchwytów do kubków.

Fotelik 15-36 dla dzieci powyżej 4 lat

Foteliki samochodowe maxi cosi i inne 15-36 wyposażone są w regulowany zagłówek, który dostosowuje go do wzrostu dziecka. W fotelikach powinno być komfortowo i sporo z produktów jest wyposażonych w podłokietniki.  na podłokietnikach których dziecko może położyć dłonie w przypadku długich podróży. Ponieważ są dla dzieci w dosyć dużej różnicy wiekowej i wzrostowej większość dobrych fotelików jest wykonana w kształcie litery v. W takich produktach im wyżej jest zagłówek tym jest szerszy. Wybrani producenci swoje foteli wyposażyli w funkcję że mają boki rozszerzane jest to bardzo wygodna uncja zwłaszcza na zimowe dni gdzie kurtka powoduje że czasami brakuje miejsca.

Fotelik montowany pasem samochodowym 15-36kg

Słuchawki w foteliku Monza Nova powoduje to że dzieci bledziej chętnie trzymając głowę między zagłówkami w strefie chronionej. Przy zakupie fotelika możemy również zwrócić uwagę na tapicerkę. Producenci starają się stosować tapicerki oddychające, które nie przyjmują brudu nie mniej możemy zadbać o niego dodatkowym pokrowcem. Wybrane foteliki samochodowe maxi cosi posiadają testy ADAC