Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 254 wyników
Sortu po
Producenci
wysyłka
Foteliki samochodowe 9-18kg

Besafe Izi foteliki samochodowe 9-18 kg są I grupą jeśli chodzi o podział wagowy. Są one przeznaczone dla dzieci od 12 miesięcy do ok 3-4 lat. Tego typu foteliki montowane są w aucie za pomocą pasów samochodowych lub za pomocą systemu ISOFIX. Isofix to system który zwiększa stabilność fotelika dzięki sztywnemu połączeniu z karoserią samochodu. Foteliki samochodowe w tej grupie mogą być montowane przodem do kierunku jazdy. Tyłem do kierunku jazdy (RWF) lub posiadać możliwość montowania przodem lub tyłem do wyboru. Rynek oferuje również foteliki obrotowe które ułatwiają wsadzanie dziecka do fotelika samochodowego.

Besafe Izi Modular fotelik 0-4 lat

Dziecko w foteliku samochodowym 9-18 kg może być zapinane za pomocą pasów uprzęży fotelika. Może być też zapięte za pomocą osłony tułowia. Pasy 5- punktowe powinny przechodzić tak, aby pas barkowy trzymał barki i górną część ciała dziecka jak najbliżej fotelika samochodowego. Pas powinien się znajdować jak najbliżej szyji. Pas barkowy powinien być tak ustawiony aby wychodził z fotelika na wysokości linii ramion lub minimalnie ponad linią ramion. Natomiast pas biodrowy służy do przytrzymywania bioder i miednicy dziecka. Foteliki samochodowe grupa 15-36 kg.

Fotelik samochodowy 9-18 kg

Drugim sposobem zapinania dziecka w foteliku jest osłona tułowia, która jest zapinana w foteliku za pomocą pasu samochodowego.
W foteliku samochodowy 9-18 kg dość ważną funkcją jest możliwość regulacji pozycji spoczynkowej. Fotel możemy regulować od pozycji siedzącej do pozycji umożliwiającej spanie. Jeśli chodzi o foteliki montowane tyłem należ pamiętać o właściwym kącie, aby dziecko nie leżało zbyt poziomo. W fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy pozycja pochylona daje dziecku większy komfort podczas snu. Zapraszamy również do zapoznania się z działem akcesorii do fotelików które niektóre są konieczne jak ochraniacz fotelików czy roletka przeciwsłoneczna lub takich które poprawią komfort jazdy jak uchwyt na tablet czy inne zabawki lub zawieszki.