Filtruj produkty Pokaż 1 - 16 z 226 wyników
Sortu po
Producenci
rozmiar
wysyłka
I-Size foteliki samochodowe w nowej normie.

I-Size norma fotelików samochodowych. Jeszcze kilka lat temu każdy producent deklarował że dany fotel samochodowy jest od do. Ponieważ producenci nadużywali to i czasami pisali że fotelik jest np.do36 kilogramów powstała nowa norma I-size realnie nie można było tam ze względu na objętość dziecka. Powstała nowa norma I-Size.

I-Size Norma dla fotelików samochodowych dla dzieci

Reguluje ona i jedno i drugie. Foteliki w normie I-size dają nam gwarancję że poza podanym parametrem wagowym mamy też wzrostowy. Foteliki od 0-13 kg jeśli jest w normie nowej musi wzrostowo starczyć do 86 cm. Daje nam to gwarancje użytkowania do minimum 15 miesięcy. Drugi fotelik I-Size który jest do 18 kg musi wystarczyć dla dziecka o wzroście do 105 cm co odpowiada mniej więcej 4 latkowi. Dodatkowo każdy fotelik samochodowy w nowej normie I-size jest wyposażony w isofix i nie ma możliwości zamontowania go pasem samochodowym.

Foteliki I Size a bezpieczeństwo

Nowa norma I-Size w przeciwieństwie do starej normy ECE R44/04 jest dużo bardziej restrykcyjna. Foteliki samochodowe uczestniczą w zderzeniu czołowym jak i zderzeniu bocznym. Fotel musi spełnić normy które odpowiadają przeciążeniami ok 4 * w testach ADAC. Kupując foteliki samochodowe w nowej normie I-Size mamy więc gwarancje że zaliczają się one do bezpiecznych. Będą one chronić nasze dziecko w aucie. Szeroka oferta fotelików pozwala dobrać do siebie idealny. Foteliki 0-18 kg montowane pasem.

I-Size testy fotelików w nowej normie

Fotele występują jako standardowe oraz jako I-Size foteliki obrotowe 360 stopni. Zapraszamy do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań, nasz konsultant z miłą chęcią odpowie na każde Państwa pytanie. Miło nam będzie jeżeli odwiedzicie Państwo nasza zakładkę z akcesoriami do fotelików samochodowych.