////Łóżeczko dziecięce 120×60 czy łóżeczko tapczanik

Łóżeczko dziecięce 120×60 czy łóżeczko tapczanik

Łóżeczko 120×60 drewniane – 3 poziomy podłogi

Łóżeczko dziecięce 120×60 na pewno? Przed zakupem łóżeczka dziecięcego musimy zastanowić się, czego dokładnie poszukujemy i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Podstawowe pytaniem, jakie musimy sobie zadać, powinno dotyczyć kwestii, jak długo ma być łóżeczko dziecięce użytkowane przez naszą latorośl. Producenci bowiem oferują nam kilka rozwiązań dla noworodka. Mamy zatem do wyboru poniższe warianty.

łóżeczko 120x60 Pinio Moon białełóżeczko drewex 120x60 vanessa kołyska

Kołyska dla niemowląt – łóżeczko

kołyska dla niemowlątniby coraz rzadziej spotykana, a jednocześnie urokliwa i przeciągająca uwagę. To mebel, który niewątpliwie ma w sobie to COŚ. Kołyskę dla maluszka stosuje się od dnia narodzin do około 3-4 miesiąca życia, czasem nieco dłużej. Może na ten krótki okres zastąpić łóżeczko dziecięce. Termin jej przydatności mija wraz z nabyciem umiejętności ruchowych przez dziecko. Oznacza to, iż jeśli tylko młody osobnik nauczy się przemieszczać, turlać, pełzać czy też próbuje siadać, niezwłocznie musimy z niej zrezygnować, aby uchronić nasz skarb przed bliskim spotkaniem z twardym i mało przyjaznym podłożem.

Kołyska posiada jednakże kilka niewątpliwych zalet, które przekonują rodziców:
– można ją bujać, gdy dziecko się przebudzi lub gdy chcemy je uśpić,
– można ją zablokować, gdy bujać już nie chcemy;
– można umieścić ją przy samym łóżku rodzica, który na żądanie małego użytkownika może niezwłocznie i bezproblemowo pobujać kołyskę, zabrać z niej dziecko, nakarmić je i odłożyć ponownie, nie wstając nawet z łóżka;
– można podkreślić nią wystrój pokoju, wprawiając w zachwyt wszystkich odwiedzających;
– można zapomnieć o mokrym materacu w naszym osobistym łóżku, który w innych okolicznościach mógłby zostać niepoważnie potraktowany przez nasze maleństwo.

Zaangażowany w opiekę rodzic rzadko bowiem pamięta, iż wciąż jeszcze opłaca raty za swój wypasiony, bardzo zdrowotny materac. Nie pamięta również o tym, by zaopatrzyć się w stosowny podkład higieniczny, który zabezpieczy drogocenny nabytek przed destrukcyjnymi działaniami bezcennego skarbu.

 

łóżeczko dostawne dla niemowląt

Łóżeczko dostawne 120×60

łóżeczko dziecięce drewniane dostawne – większe lub mniejsze, umożliwia ustawienie wysokości materaca dziecka na poziomie materaca
rodzica i jest zabezpieczone z trzech stron.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mama może karmić śpiącego we własnym łóżeczku malucha, co jest bardzo komfortowe i higieniczne. Standardowe łóżeczko dziecięce w tej kategorii jest łóżeczko Next 2 me Chicco pozostałe łóżeczka dostawne 120×60 to firmy Klupś, Drewex , Pacyga

 

Łóżeczko dziecięce 120x60 klupś słonik

Łóżeczko 120×60 drewniane dla dzieci

łóżeczko 120x60cm – w wersji klasycznej drewnianej lub mobilnej turystycznej. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem lub często przemieszamy się gromadnie, warto zastanowić się nad zakupem łóżeczka turystycznego. Można takie łóżeczko dziecięce  szybko i nieskomplikowanie skompresować do niewielkich rozmiarów, niemniej znakomicie sprawdzi się również jako standardowe łóżeczko stacjonarne. Należy jednakowoż pamiętać, aby koniecznie zaopatrzyć się w „prawdziwy” materac, gdyż ten będący na wyposażeniu koncentruje się wyłącznie na rozmiarze – z założenia ma być małogabarytowy i to jego podstawowa i w zasadzie jedyna zaleta. Termin przydatności tychże łóżeczek dziecięcych to mniej więcej 4 rok życia dziecka.

Łóżeczka w tym przedziale można sklasyfikować pod względem materiału z jakiego są wykonane – drewno, mdf, lub płyta laminowana wiórowa oraz dodatkowych funkcji mniej lub bardziej ukrytych – wyjmowane szczebelki, opuszczany bok czy szuflada. Ta ostatnia sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych pokoi, najczęściej w blokach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Kupując szufladę musimy się liczyć z dodatkowym wydatkiem rzędu około 100zł.

Łóżeczko dziecięce 120x60 tomi drewex klupśłóżeczko dziecięce z opuszczanym bokiem 120x60 klupś rafał

Łóżeczko 120×60 z opuszczanym bokiem

Model z opuszczanym bokiem to rozwiązanie dla tych, którzy odczuwają ból pleców i stawiają na wygodę podczas wyjmowania malucha z lub odkładania do łóżeczka. Należy pamiętać, że każde (prawie) łóżeczko dziecięce drewniane 120×60 posiada 3 stopnie regulacji wysokości, a opuszczany bok użytkować należy wyłącznie przy najwyższym poziomie. Poziom materaca w łóżeczku obniżamy wraz ze wzrostem motoryki dziecka. Górny przeznaczony jest wyłącznie dla maluchów absolutnie statycznych i o tym bezwzględnie należy pamiętać, bacznie obserwując moment, w którym materac powinien znaleźć się niżej. Łóżeczka z opuszczonym bokiem w większości przypadków nie posiadają wyjmowanych szczebli, prosimy się upewnić przed zakupem jeżeli chcecie Państwo również tą opcję.

Łóżeczko pinio 120x60 basic moon

Łóżeczko dziecięce 120×60 z wyjmowanymi szczebelkami

Łóżeczka drewniane 120×60 w przeważającej większości wyposażone są w wyjmowane szczeble, które otwierają nowe możliwości przed chodzącym maluchem. Bez trudu opuści on samodzielnie swoje gniazdko, jak również z łatwością do niego powróci, odciążając nieświadomie nasze plecy i barki, które będą mu za to niepomiernie wdzięłóżeczko dostawne 120x60 z jednym bokiem

Łóżeczko dziecięce 140×70 funkcja tapczanika

łóżeczko 140x70cm – to wybór na lata, jeśli zdecydujmy się na wersję typu transformers, czyli łóżeczko 140x70cm z funkcją tapczanika. To produkt 2w1, jak szampon z odżywką.

Standardowe łóżeczko (spód, 4 boki ze szczebelkami) przeznaczone jest dla dzieci do lat 4. Po spektakularnej przemianie w tapczanik posłuży
mniej więcej do 8 roku życia, kiedy to młody już człowiek osiągnie wzrost około 120-130 cm. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Należy jednak pamiętać o bezwzględnej wymianie materaca zwłaszcza wtedy, gdy maluch z upodobaniem moczył go.
Na runku pojawił się również model łóżeczka 140x70cm z komodą meblową. Zestaw praktyczny i funkcjonalny początkowo służy jako łóżeczko z komodą niejako przytwierdzoną do niego. Kolejna faza to przekształcenie łóżeczka w tapczanik. Pozbywamy się boków a komoda ląduje w dowolnym miejscu. Dzięki temu prostemu zabiegowi otrzymujemy młodzieżowe łóżeczko 180x70cm, które znakomicie sprawdza się przez kolejne lata.

Do tego modelu możemy zakupić dedykowany materac dwudzielny składający się z elementów o wymiarach: 140x70cm oraz 40x70cm (w przyszłości wypełni miejsce po komodzie). Jego wadą jest niewątpliwie fakt, iż będzie towarzyszył dziecku przez lata, co niekoniecznie jest higieniczne i zdrowe. Innym i chyba lepszym rozwiązaniem jest zakup standardowego materaca 140x70cm, a po metamorfozie łóżeczka nabycie kolejnego materaca, tym razem o wymiarach 180x70cm.

łóżeczko dziecięce 120x60 Pinio mebl epinio

By |2018-09-19T10:39:50+00:00Wrzesień 19th, 2018|Pokój dziecka, Porady|1 komentarz

About the Author:

1 komenarz

  1. Renata 17 października 2018 w 19:25 - Odpowiedz

    Kilka przydatnych informacji dotyczących łóżeczka, o tym że są dostawne nie wiedziałam.

Zostaw komentarz