//Nocniki dla dzieci, nocniki z pozytywką i antypoślizgowe

Nocniki dla dzieci, nocniki z pozytywką i antypoślizgowe

Od kiedy dziecko siada na nocniku i kiedy go kupić?

Nocniki dla dzieci niby prosty temat a jednak 🙂 Kupić odpowiedni nocnik dla dziecka ,czy to jest proste zadanie?. Odpowiem od razu na pewno nie . Istnieje mnóstwo rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę ,chcąc wybrać taki nocnik dla dziecka, aby spełniał oczekiwania zarówno nasze jak i dziecka.

Poniżej przedstawię kilka wskazówek dotyczących wybrania tego’” idealnego „ nocnika dla naszej pociechy.

Pierwsza kwestia to z jakiego tworzywa jest wykonany jest to bardzo ważne .Nocniki dla dzieci to produkt który nie może pęknąć podczas siadania na niego przez dziecko to może spowodować traumę u dziecka i samodzielność w siusianiu odłoży się w daleką przyszłość .Nocnik powinien być stabilny .Masa dziecka nie powinna przesuwać nocnika na boki .Świetnie jakby miał antypoślizgowe nóżki .

Druga kwestia to czyszczenie nocnika. Czynność tą będziemy wykonywać na pewno kilka razy dziennie .Zastanówmy się nad tym aby nie było żadnych zakamarków ,chropowatej powierzchni. Im mniej części tym lepiej dla nas mniej się namęczymy .Wyjmowana miseczka na pewno ułatwi nam życie.

Trzecia kwestia Nocniki dla dzieci a jego kształt. Jest on również bardzo ważny ,ponieważ mamy wiele form nocników np. żółw, kaczka ,samochód na które trudno się siada ,co powoduje że zanim dziecko wygodnie usiądzie wysika się obok nocnika .

Czwarta kwestia to bezpieczeństwo czyli nocnik nie może mieć ostrych krawędzi .

Piąta kwestia to zabudowany przód .Kwestia ta przede wszystkim jest poruszana u chłopców. Chłopiec przecież różni się w budowie od dziewczynki dlatego tez nocnik musi mieć inaczej wyprofilowany. Wtedy możemy uniknąć krępującej sytuacji w postaci mokrej plamy na podłodze .

Szósta kwestia to wygląd .Łatwiej nakłonić malucha aby skorzystał z nocnika jeśli nocnik będzie mu się po prostu podobał .Zastanówmy się jakie kolory lubi nasze dziecko ,jakie bajki najczęściej ogląda .To sprawi że nasz wybór będzie trafny. A nocniki dla dziecka są dostępne w bardzo dużej gamie koloorystycznej

Zanim zostało się rodzicem wydawało się Nam ,że nocnik to nocnik ,kupić jakikolwiek i dziecko nauczy się samo załatwiać .Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Nocnik antypoślizgowy Tega Baby kolekcja Sowa

Nocniki dla dziecka antypoślizgowy, z melodyjkami czy turystyczny?

Ale przecież mało kto wie,że na rynku istnieje tak wiele rodzajów nocników postaram się wymienić kilka z nich np.

-tradycyjny

-z melodyjkami

-w formie krzesełka

-turystyczne

-3w1( nocnik,podest ,nakładka)

Mam nadzieje, że powyższe moje rozważania ułatwią Wam Drodzy Rodzice zakup nocnika.

Zakończy się u Waszego dziecka etap pieluszkowania, a rozpocznie się nowy etap samodzielności dziecka w załatwianiu potrzeb fizjologicznych .

Wiem, że wybór nie jest prosty ,ponieważ każde dziecko jest inne i ma inne wymagania ,ale każdy rodzic prędzej czy później musi się z tym zmierzyć .Powodzenia 🙂

Kupując nocniki dla dziecka pamiętajcie, że można od razu kupić podest antypoślizgowy by uczyć dziecko, że zawsze po wizycie na nocniku umyło raczki bo nauka higieny zaczyna się od najmłodszych lat.Nocnik krzesełko z serii Safari firmy Tega Baby - Różowy

By |2018-09-19T10:58:15+00:00Wrzesień 19th, 2018|Pielęgnacja niemowląt|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz