Śpiworek do fotelika czy kocyk do fotelika 0-13

Bezpiecznie – komfortowo- przyjemnie. Odpowiedni śpiworek do fotelika – jak kupować by nie żałować.

Śpiworek do fotelika to produkt po który sięgają rodzica jesienią. Kończy się lato, a wraz z nim ciepłe dni i wieczory. Za oknem drzewa robią się złote, a temperatury są coraz niższe – czas zatem zadać pytanie czy warto kupić  śpiworek do fotelika, który będzie towarzyszył nam całą jesień, zimę a nawet wiosnę!
Wbrew pozorom wybór śpiworka do fotelika nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać.
śpiworek do fotelika

Czy wiesz, że dziecko nie powinno być przewożone w kurteczce czy kombinezonie, a właśnie w śpiworku. Mówimy STANOWCZE NIE kurtkom w foteliku ! Im mniej ciuszków na dziecku, tym bezpieczniej. Pasy na dziecku powinny być zawsze mocno dociągnięte, by nie powstawał żaden luz. Tak, tak – tak mocno dociągamy jak kochamy ! Pasy muszą przylegać do ciała dziecka, a najprostszym sprawdzianem, czy dziecko jest dobrze zapięte jest próba „uszczypnięcia” pasów. Jeśli są prawidłowo zapięte – będzie to niemożliwe. Podczas gdy Twój malec posiada na sobie kurtkę – przerwa między ciałem a pasami wynosi około 2-3 cm. Skutkuje to niesamowicie luźnymi pasami, a co za tym idzie ograniczeniem bezpieczeństwa.
aeromoov-air-wrapper-kocyk-do-fotelika kocyk do fotelika samochodowego Kocyk-aeromoov-air-wrapper

Wychodząc na przeciw zagrożeniu, ale też idąc w parze z bezpieczeństwem szczerze zachęcamy do  zakupu śpiworka. Na co zwrócić uwagę podczas jego kupna? Wychodząc na przeciw zagrożeniu, ale też idąc w parze z bezpieczeństwem szczerze zachęcamy do  zakupu śpiworka.

Śpiworek do fotelika jaki wybrać ?

 • Najważniejszą rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę w śpiworku do fotelika są otwory, przez które będzie przechodził pas bezpieczeństwa. W przypadku foteli z zakresu wagowego 0-18 kg będą to pasy wewnętrzne 3 lub 5 punktowe.
 •  Pamiętaj o kolejności funkcjonalności produktu – śpiworek do wózka nie spełni swojej roli jako śpiworek do       fotelika, ale na odwrót jest już to możliwe. Śpiworki do wózka są większych gabarytów i zazwyczaj zajmują całą spacerówkę. Wciśnięcie go do fotelika jest nierealne, a nawet jeśli Ci się to uda to zabierzesz miejsce w foteliku swojemu Milusińskiemu, natomiast śpiworek dedykowany do fotelików będzie leżał idealnie.
  spiworek-do-fotelika-samochodowego
 • Odpowiednia temperatura zapewni Twojemu dziecku jeszcze większy komfort, a każda podróż stanie się przyjemnością. Śpiworek nie może być za gruby, ani za cienki. Na rynku pojawia się wiele nowości, które mają na celu spełnić oczekiwania najmłodszych. Śpiworki na pleckach posiadają wkładki antypotowe o strukturze plastra miodu, która jest dla dziecka niesamowicie wygodna, a sam materiał doskonale przepuszcza powietrze.
  kocyk-do-fotelokow-samochodowych
 • Weź pod uwagę jak dużo podróżujesz. Twoje dystanse w kilometrach również mają wpływ na wybór. Podczas podróży nie będziesz wyciągać dziecku śpiworka np. gdy zaśnie. Zostawisz go tam na dłuższy czas – całą podróż. Ważną kwestią jest, by śpiworek posiadał funkcję kocyka. Po kilkunastu minutach w Twoim samochodzie zrobi się ciepło – więc owinięcie śpiworkiem nie będzie już potrzebne, jednak gdy Twój maluszek zaśnie warto nakryć mu chociaż nóżki, pamiętając że na tylnej kanapie jest zawsze zimniej niż z przodu.kocyk-do-fotelika-o-13kg

  Czy dzieci lubią być ubierane grubo ?

 • Większość małych dzieci nie lubi ubierania i długiego otualnia kocykiem. Pomyśl o tym, by Twój śpiworek do fotelika zapinał się błyskawicznie. Najlepszym sposobem zapinania w tym wypadku będą napy bądź zamek błyskawiczny.
  kocyk-do-fotelika-samochodowego-kolyski
 • Śpiworek do fotelika, który już wybierzesz do fotelika na pewno przyda się do wózka – zarówno tego głębokiego jak i spacerowego. Jeśli Twoje dziecko jest na tyle malutkie, że nadal przewozisz je w gondoli – w śpiworek możesz zawinąć je jak w rożek/becik niemowlęcy, jeśli podróżujecie już spacerówką możesz go umocować pasami bezpieczeństwa tak aby się nie zsuwał.
  spiworek-do-fotelika-samochodowego spiworek-do-fotelika-samochodowego-dla-noworodkow spiworek-do-fotelika-0-13kgNa rynku istnieje wiele śpiworków do fotelików – ceny są różne w zależności od producenta. Śpiworki w naszym sklepie zaczynają się od ok. 40 zł a kończą nawet na setkach złotych. Każdy znajdzie coś dla siebie – coś co spełni jego oczekiwania, ale także będzie na jego kieszeń. Śpiworki z różnych tkanin, zapinane na napy czy zamek, od najjaśniejszych kolorów aż po czarny.

About the Author:

Zostaw komentarz